+420 725 311 301

© 2012 ARIA PURA, s.r.o. All Rights Reserved. www.ariapura.cz

Centrum interiérových vůní

Historicky první a jediná prodejna specializovaná na interiérové vůně v ČR.

 • Culti

  Spousta významných vynálezů vznikla vlastně úplnou náhodou. Ty nejvýjimečnější však vždy získají šanci na kvalitní výzkum, aby mohly dokázat své jedinečné vlastnosti. A právě to je případ i aroma difuzérů, skutečné revoluce v bytových vůních, které vznikly pod jménem CULTI.

  Už v roce 1988 se začalo experimentovat s různými metodami provonění. Právě tehdy přišla společnost CULTI s originálním nápadem, který se velice rychle stal nejefektivnějším řešením pro provonění prostor, a to jak domácích, tak třeba kancelářských. Inspiraci měli italští návrháři přitom naprosto jednoduchou – v proutěných ratanových koších, které byly namočeny ve vodě, která se z nich následně vypařila a dodala jim ideální pružnost a tvarovatelnost. Přesně tehdy se rozhodlli spojit ratanové dřevo s osobitými vůněmi.

  Kombinace přírodních prvků vyprodukovala úžasný výsledek: dřevo dokázalo skvěle absorbovat vůni a jejím vypařováním do okolního prostředí dokázalo své okolí příjemně provonět, a to zcela přirozeným způsobem. Protože spokojenost s klasickými květinovými vůněmi nebyla příliš vysoká, CULTI posunuli svůj objev ještě dále a rozhodli se používat několik čistých parfumářských prvků a esencí. A právě to byl začátek aroma difuzérů, propracované studie vztahu mezi různými prostory, jejich velikostí a vhodnými doplňky pro provonění, CULTI originlity, volby velkých lahví narozdíl od tvorbou 24 mimořádných vůní.

  Hlavním cílem CULTI nikdy nebylo stát se součástí masového celosvětového trhu, přesto však stále pokračuje cestou neustálých inovací, neúnavného výzkumu, vytváření originality, netradičnosti a vynikající vůně. Vůně charakteristické dokonalou rovnováhou surovin, přírodních a extrahovaných materiálů. Jen pár čistých prvků teď dokáže přinášet do života ohromný svět plný čichových požitků a především notnou dávku emocí.

  Protože myšlenka CULTI měla opravdu velký úspěch, v průběhu následujících dvaceti let se samozřejmě objevila spousta napodobenin, z nichž se však žádný původnímu výrobku nemůže vyrovnat. Ve skutečnosti totiž nestačí jen použít nefunkční avšak levné rákosové tyčinky a ještě se snažit přesvědčit zákazníka, že je stačí jen ponořit do parfému a často otáčet.

  Culti 

   Za aroma difuzéry CULTI stojí totiž mnohem více: kreativita, pevné rozhodnutí k podání toho nejkvalitnějšího výkonu a služby a především dlouholeté know-how a láska k ritálu každodenních gest a hodnot italského špičkového parfumářství.

  SVĚT CULTI BYL VYTVOŘEN V ROCE 1990 S HLAVNÍM CÍLEM USPOKOJIT SMYSLY VŠECH ZÁKAZNÍKŮ.

  Culti
  Culti

  1. ÚČINNOST

  Vůně CULTI jsou formulovány na základě vysokého podílu takzvaných „vázaných“ molekul, které drží pohromadě podstatné prvky parfému a postupně je v průběhu času uvolňují.

  2. KVALITA

  Tyto molekuly jsou tvořeny výhradně z pečlivě vybíraných prvků a elementů, tak jak je zvykem v hluboké tradici italského parfumářtsví.

  3. ESTETICKÁ HODNOTA

  Barvy se liší v závislosti na použití esenciálních olejů a s časem získávají evokativní odstíny.

  4. UDRŽITELNOST

  Esence neobsahují barviva a komplexní výrobní proces je charakteristický velkou pozorností k zachování zdravého životního prostředí.

  Culti
  Culti
  Culti